1986 da başlayan ilk heyecan Bugün 90 ülkeye ulaştı ...

tel no
prefabrik ürün

Merak Edilenler

SORU Üretimini yaptığınız prefabrik yapılar Depreme rüzgara dayanıklımıdır ve sadece yazlık olarak mı kullanılır?Üretimi Türkiye'nin her yerinde yapıyor musunuz?
CEVAP Karmod Prefabrik konutlarımızı ülkemizin tüm iklim koşullarına göre sağlamlık ve yalıtım sistemi ile üretmekteyiz.Olağan dışı oluşan 8.5 şitdetinde depreme ve rüzgara dayanıklıdır.Prefabrik yapıları gideceği yerin iklim koşullarını dikkate alarak Türkiye'nin tüm illerinde ve ilçelerinde üretmekteyiz.
SORU Alacağımız Prefabrik yapılar kac yıl garantilidir ve ömrü ne kadardır?
CEVAP Ürünlerimize en az 2 yıl fabrika garantisi veriyoruz. Karmod Prefabrik yapılarda kullanılan malzeme betopandır.Ayrıca üretici firma TEPE BETOPAN malzemesine dış doğa şartlarına karşı 50 yıl garanti vermektedir. Prefabrik binanın taşıyıcı sistemi galvaniz yapılıp paslanmaz cürümez ve ömrü uzatılmıştır.
SORU Almış olduğumuz prefabrik binaların yapılması sırasında ruhsat almamız gerekiyor mu? 

CEVAP Ruhsat binayı nerede kuracaksanız oraya ait belediyenin elindedir. Ruhsat sahibi olmak için Mimari plan, Elektrik planı, Mekanik Plan ve zemin etüdü müşteriye aittir. Talep olduğunda binanın Statik hesaplarını belli bir ücret karşılığında biz yapıyoruz.
SORU Ürettiğiniz Prefabrik Konutlar en fazla kaç katlı olabiliyor.
CEVAP Prefabrik konutları 2 katlı yapabiliriz. Çok katlı da yapılabilir, bununla birlikte bina konstrüksiyonu artacağından birim m² maliyet fiyatı da artmaktadır.
SORU Prefabrik çok katlı konutlarda ara katlar da sallanma olur mu?
CEVAPPrefabrik konutların statik hesapları ilgili standartlara (TS 648, TS 498, TS 11.372 vb.) ve yönetmeliklere göre yapılmaktadır.Bundan dolayı ara katlarda az miktarda bir sallantı vardır ama müşterimiz bunu hiç istemezse konfor şartları artırılabilir ve sallanma tamamen yok edilir.
SORU Prefabrik konutların kurulumunda zemin monte işi nasıl yapılıyor?
CEVAP Karmod Prefabrik konut önceden hazırlanmış beton zemin üzerine monte edilir ve zemine montajı ankrajlarla veya çelik dübellerle yapılmaktadır.
SORU Prefabrik konutların kendimiz uygulamasını yapabilir miyiz?

CEVAP İstediğiniz projeyi bizim standart ölçülerimize uyduğu sürece yapabilirsiniz.
SORU Prefabrik Konutlarda ısıtma veya soğutmayı nasıl çözeriz?
CEVAP Kışın soba, klima, doğalgaz veya elektirkli sobayla cok rahatlıkla ısınabirisiniz yaz için de klimayla odanızı soğutabilirsiniz.
SORU Kış şartlarında soğuk bölgeler için çözümünüz nedir?
CEVAP ISI (İKLİM) HESABI : Dış Duvar ve Çatı, binanın yapılacağı bölgenin iklim şartları göz önüne alınarak TS 825’de tavsiye edilen Yalıtım Değerlerini sağlayacak şekilde detaylandırılmaktadır. (Karmod Prefabrik evler de sağlanan Isı Değerleri Türkiye’nin her bölgesi için uygundur) Panellerin dikme C profilleri arasında da yalıtım malzemesi bulunmaktadır. Böylece Isı köprüsü bulunmamaktadır.
SORU Aldığımız prefabrik konut için bize düşen görevler nelerdir?
CEVAP Zemin betonu hasırlı cubuk demirle 30 cm veya 50 cm su basmazı için beton atması ve her türlü Hafriyat ve çevre düzenleme işleri Zemin ve duvar kaplamaları (Şap, seramik, fayans, laminat parke vs.) , Prefabrik bina harici dış bağlantıların yapılması (elektrik, pissu, temiz su ), Belediyeden alınması gereken, müsadeler ve ruhsat işleri , Isıtma ve soğutma tesisatları ( Kalorifer, klima vs..) İstanbul dışı montajlarda montaj ekibinin konaklama ve yemek bedelleri, malzemenin Nakliye ve nakliye sigortası müşterimize aittir.
SORU Binanın montajı il dışındaysa ilave olarak ne istiyorsunuz?
CEVAP İl içinde yapılması ile il dışında yapılması arasındaki tek fark montaj ekibinin konaklama ve yemek ücretlerinin siz müşterilerimiz tarafından karşılanmasıdır.
SORU  Aldığımız prefabrik binanın sökülüp başka bir yere kurulma imkanı var mıdır?
CEVAP Evet kurulabilir. Sadece sökme maliyeti, yeniden montaj maliyeti, boya maliyeti ve tesisat maliyeti getirir.
SORU  Teslimat süreniz nedir?
CEVAP Ortalama 100m2 Tek katlı bir bina o anki üretim durumumuza göre 2 gün ile 15 gün arasında imalat tamamlanır, sevke hazır hale getirilir. Sevkiyattan ve Zemin betonu tarafımıza teslim edildikten sonra da 5 günde binanın montaj, tamamlanır.
SORU Ödeme şeklini nasıl yapıyorsunuz?
CEVAP Tamamını nakit olarak alıyoruz. Yada Türkiye finans Konut kresinden faydalanabilirisiniz.Alternatif ödeme planları üzerinde de karşılıklı görüşebiliriz.
SORU Verdiğiniz fiyatlara Neler Dahil?
CEVAP FİYATIMIZA DAHİL OLAN İŞLER.  Binanın kaba montaj işlerinin yapılması, Bina malzemeleri (Duvar panelleri, Birleşim elemanları ,tavan kaplaması, tavan izolasyonu ve çatı kaplama malzemesi), Dış ve iç kapıları, Pencereleri, Vasistasları ve Camlarının takılması. 
Binanın iç ve dış boyasının yapılması, Binanın içinin elektrik tesisatlarının yapılması ve armatürlerinin takılması, Binanın içinin sıhhi tesisatlarının (pis su - temiz su) yapılması ve armatürlerinin takılması.
SORU  Prefabrik Binamın nakliyesi hangi araçlarla yapılmaktadır?
CEVAP Prefabrik binaların nakliyesi kamyon, tır, gemi, tren veya kargo uçakları ile yapılmaktadır.
SORU Yapılmış Prefabrik binaları nerde görebiliriz?
CEVAP Türkiyenin her yerinde veya Showromlarımızda şağıdaki adreste değişik büyüklüklerde (tek katlı ve iki katlı) prefabrik konutlarımzı görebilirsiniz.

© 2012 KARMOD
Prefabrik
Yapı. Tüm hakları saklıdır.